Gdzie zapis zawarty w linijce A wyraża kolejnych apostołów powoływanych przez Jezusa, zgodny z treścią Ewangelii Mateusza. Zapis zawarty w linijce B wyraża kolejnych apostołów powoływanych przez Jezusa, zgodny z treścią Ewangelii Łukasza. Natomiast zapis zawarty w linijce C wyraża kolejnych apostołów powoływanych przez Jezusa, zgodny z treścią Ewangelii Marka. Ewangelia Jana nie zawiera pełnego spisu apostołów zawartego w jednym miejscu w postaci listy.
Zgodnie z treścią Pism Świętych Nowego Testamentu czasy współczesne składają się z godzin, natomiast godziny dzielone są na siedem pomniejszych części. Dodatkowo wskazywane jest, iż czasy współczesne składają się z czasu, czasów oraz połowy czasu.
2.1.7. W ujęciu nadrzędnym stworzony przez Boga świat materialny rozpoczął się w określonym czasie i zakończy się również w określonym czasie, co oznacza, iż stworzony przez Boga świat materialny jest światem skończonym. Wynika to z następującego argumentu. Zgodnie z treścią omawianych Pism Świętych każdy obiekt, który został zrodzony, czyli stworzony, a względem którego czas jest liczony, podlega również śmierci. Należy również wskazać, iż w treści omawianych Pism Świętych zawarto bezpośrednie zwroty, z których wynika, iż zarówno cały świat, jak i ziemia przeminą.
Niezależnie od określonego w akapicie poprzedzającym w treści omawianych Pism Świętych zawarto również bezpośrednie zwroty, z których wynika, iż zarówno cały świat, jak i ziemia nigdy nie przeminą. Oznacza to, iż stworzony przez Boga świat materialny przedstawiany jest również jako nieskończony.
Określone w dwóch poprzedzających akapitach stanowi sprzeczność. Przy czym należy zaznaczyć, iż w większości przypadków świat skończony przedstawiany jest w opisach dokonywanych z perspektywy człowieka, natomiast świat nieskończony przedstawiany jest w opisach dokonywanych z perspektywy Boga.
Świat, o którym mowa w trzech poprzedzających akapitach, a który przedstawiany jest z jednej strony jako skończony, z drugiej strony jako nieskończony, zlokalizowany jest w niebiosach, czyli w miejscu zamieszkania Boga. Niebiosa, rozumiane jako miejsce zamieszkania Boga, również stanowią obszar nieskończony zarówno w ujęciu czasu, jak i przestrzeni.