PROROCTWA
Apokalipsa Św. Jana ujmuje całą przyszłość świata w okresie trzech godzin. Do tej pory udało się odczytać wiele tajemnic owej Księgi, jednak nikt określił, ile wynosi czas trwania jednej godziny.
Zawarta w książce "4320" szczegółowa analiza Pism Świetych wskazuje, że starożytną „dużą godziną” nazywamy wartość wyrażoną w latach, wynoszącą 1440 lat, a uzyskiwaną poprzez pomnożenie ilości godzin w dobie przez ilość minut w godzinie, zgodnie z równaniem 24 · 60 = 1440. Wartość ta wynika z następujących faktów.
We wszystkich kulturach starożytnych podstawowa jednostka czasu wyższego rzędu wynosiła 36 000 lat. Wartość 36 odzwierciedla okrąg i stanowi wyjściową wartość miar czasu starożytnych, dwunastkowych systemów liczbowych. Dzieląc wartość 36 000 lat na 25 pomniejszych jednostki czasu, uzyskujemy okresy wynoszące po 1440 lat każdy.
Okresy wynoszące po 1440 lat stanowiły podstawowa jednostka czasu niższego rzędu, ponieważ wartość 144 stanowi iloczyn dwóch liczb podstawowych dwunastkowego systemu liczbowego, zgodnie z równaniem 12 · 12 = 144. Okresy te nazywane były „dużymi godzinami”, ponieważ wartość 1440 możliwa jest również do uzyskania poprzez pomnożenie ilości godzin w dobie przez ilość minut w godzinie.
Skoro Apokalipsa Św. Jana ujmuje całą przyszłość świata w okresie trzech godzin, a czas trwania jednej takiej godziny wynosi 1440 lat, to oznacza to, iż całość proroctwa obejmuje 4320 lat współczesnej ery, zgodnie z równaniem 1440 · 3 = 4320 lat.
Każda z godzin Apokalipsy podzielona została na siedem pomniejszych części. Oznacza to, iż każdy z okresów po 1440 lat podzielony został na siedem pomniejszych okresów, których czas trwania wynosi 206 lat każdy, zgodnie z równaniem 1440 ∶ 7 = 206 lat.
Zgonie z treścią Apokalipsy Św. Jana pierwsza godzina zakończy się wraz z upadkiem siedmiu kościołów apokalipsy. Karty historii wskazują, iż upadek ten nastąpił kilkanaście lat przed upadkiem Konstantynopola, czyli dokładnie w roku 1440 n.e., ponieważ upadek Konstantynopola przypada na rok 1453 n.e. Oznacza to, iż czas trwania jednej apokaliptycznej godziny faktycznie wynosi 1440 lat.
Obecna godzina stanowi więc drugą godzinę, która rozpoczęła się w roku 1440 n.e., a zakończy w roku 2880 n.e. Połowa tej godziny przypada natomiast w roku 2160 n.e., czyli za 136 lat.
Zgonie z treścią Apokalipsy Św. Jana druga godzina to okres panowania Antychrysta. W czasie tym odbędą się wszystkie przewidziane w treści Pism Świętych wojny, których największe nasilenie nastąpi w pierwszej połowie godziny, czyli pomiędzy rokiem 1440 n.e. a rokiem 2160 n.e. Kulminacją tych wojen będzie wielka wojna o Judeę.
Do każdej z siedmiu pomniejszych części drugiej godziny przypisano stosowny opis wydarzeń, jakie będą występowały w owych czasach.
Pierwsza część przypada na czas pomiędzy rokiem 1440 n.e. a rokiem 1646 n.e. W czasie tym „biały jeździec z białym koniem” przybierze na głowę koronę, a zarazem przejmie władzę, jednak do czasu. Opis ten odnosi się do początku dominacji rasy białej na świecie oraz wielkich odkryć geograficznych.
Druga część przypada na czas pomiędzy rokiem 1646 n.e. a rokiem 1851 n.e. W czasie tym „biały jeździec z białym koniem” spotka „czerwonego jeźdźca z czerwonym koniem”, a następnie rozpocznie się pierwsza bratobójcza wojna, w której wielu polegnie. Opis ten odnosi się do wojny pomiędzy rasą białą a rasą czerwoną, która odbyła się w skutku wielkich odkryć geograficznych.
Trzecia część przypada na czas pomiędzy rokiem 1851 n.e. a rokiem 2057 n.e. W czasie tym „biały jeździec z białym koniem” spotka „czarnego jeźdźca z czarnym koniem”, a następnie rozpocznie się druga bratobójcza wojna, w której wielu zostanie zagłodzonych, a i wielu zgładzonych. Opis ten odnosi się do wojny pomiędzy rasą białą a rasą czarną, która odbyła się w skutku wielkiego wyścigu o Afrykę.
Czwarta część przypada na czas pomiędzy rokiem 2057 n.e. a rokiem 2263 n.e. W czasie tym „biały jeździec z białym koniem” spotka „żółtego jeźdźca z żółtym koniem”, a następnie rozpocznie się trzecia bratobójcza wojna, podczas której nastąpi największe ciemiężenie ludzkości, jakie kiedykolwiek było i jakie kiedykolwiek będzie. Opis ten odnosi się do czasów, które rozpoczną się za 33 lata i będą trwały przez kolejne 206 lat.
Opisywany czas antychrysta to czas, w którym wszystkie współczesne Kościoły, reprezentowane przez właściwych sobie Mesjaszy, czyli właściwych sobie Chrystusów, walczą między sobą o dominację, a tym samym o to, który z Mesjaszy jest ważniejszy. Oznacza to, iż w czasach współczesnych nie istnieje żaden pełnoprawny Kościół, który w pełni akceptuje pozostałe pełnoprawne Kościoły.
Powstanie pierwszego Kościoła, który będzie żył w zgodzie z pozostałymi, zapowiadane jest na rok 2160 n.e. Tak rozpocznie się początek czasu pojednania. W roku 2880 n.e. na świecie nie będzie już żadnego Kościoła wojującego / rywalizującego. Tym samym zakończy się czas wojen o władzę państwową, religijną, a także okres wojen związanych z uprzedzeniami rasowymi. W roku 2880 n.e. ludzkość rozpocznie kolejną godzinę swej historii, która obarczona będzie odrębnymi perypetiami.