Oznacza to, iż może być rozważany wyłącznie na poziomie ery Plancka, czyli na poziomie ostatecznej unifikacji, z następującym zastrzeżeniem. Informacja, zgodnie z którą Bóg odebrał nogi wężowi na samym początku istnienia świata, a zarazem informacja, zgodnie z którą wąż ten pozostanie bez nóg do końca istnienia tego świata, wyrażane są w treści omawianych Pism Świętych bardzo dosadnie. Należy jednak wskazać, iż Bóg odebrał nogi wężowi w momencie, w którym Adam i Ewa byli już na świecie. W tym przypadku oznacza to następujące rozumowanie. Wskazywane jest, iż w początkowych momentach życia Wszechświata, w których istniały dwie pierwsze cząsteczki elementarne, grawitacja stanowiła oddziaływanie cząsteczkowe. Oznacza to również, iż grawitacja utraciła cząsteczkowość wraz z dalszym podziałem cząsteczkowym. Zasadne jest więc uwzględnienie założenia, zgodnie z którym duża unifikacja bądź początkowe momenty życia Wszechświata, w czasie których unifikacja ta występowała, może wymagać uwzględnienia istnienia grawitonu. W późniejszych czasach grawiton z całą pewnością nie istnieje.

Odnosząc się do samego grawitonu, należy podkreślić, iż w ujęciu cząsteczkowym grawiton jest grawitonem. W ujęciu przyczynowym grawiton jest czasotonem, ponieważ to czas stanowi główną przyczynę istnienia Wszechświata całościowego.

Odnosząc się do najważniejszych konkluzji, jakie płyną z omawianego rachunku całościowego, należy wskazać.

Szczegółowy opis ewolucji, który wynika z rozpisania wszystkich rachunków wskazanych w linijkach B-E, nie stanowi wyłącznie opisu ewolucji, jaka odbywa się w Układzie Słonecznym. Omawiane rachunki stanowią opis ewolucji, jaka odbywa się w przestrzeni każdego układu gwiezdno-planetarnego, w którym możliwe jest występowanie układów organicznych oraz komórkowych. Ocena tego, który z układów gwiezdno-planetarnych stanowi układ, w którym możliwe jest występowanie życia komórkowego oraz organicznego, następuje poprzez stosowną ocenę rodzaju gwiazdy.

W każdym z układów gwiezdno-planetarnych, na którym możliwe jest występowanie życia komórkowego oraz organicznego, ewolucja przebiega analogicznie, rozpatrując tę ewolucję w zakresie najistotniejszych wydarzeń, jakie determinują przemiany organiczne.

We no longer support Internet Explorer. Please upgrade your browser to improve your experience. Find out more.