Liczba 10, zawarta na dole z prawej strony, odzwierciedla oddziaływanie słabe, a zarazem cząsteczki elementarne determinujące oraz podlegające pod to oddziaływanie, a dodatkowo odzwierciedla oddziaływanie Higgsa oraz cząsteczkę tego oddziaływania. Do cząsteczek tych zaliczamy 6 leptonów, 2 wuony, 1 zeton oraz 1 bozon Higgsa.
Liczba środkowa 7, odzwierciedlająca ilość obiektów traktowanych w ujęciu poziomowym, może być zapisywana w postaci dwóch liczb, w celu wyrażenia poziomu rozważanego. Przykładowo. W zapisie 4 + 3 wartość 4 odzwierciedla cztery poziomy, liczone od całego Wszechświata obserwowalnego bądź materialnego do układu gwiezdno-planetarnego. Podkreślona wartość 3 odzwierciedla rozważany poziom układu organicznego.
Poprawne rozpisanie ewolucji wszechświata kwantowego, która odbyła się pomiędzy wielkim wybuchem a pierwszą sekundą życia Wszechświata obserwowalnego, polega na przejściu od wartości
Odnosząc się do omawianego zagadnienia, należy również zaznaczyć, iż z opisu stworzenia świata przez Boga wynika, że stworzenie Wszechświata obserwowalnego, rozważane w ujęciu cząsteczkowym, stanowi przejście grawitonu w foton, z wydzieleniem 24 dodatkowych cząsteczek, składających się na oddziaływanie silne, słabe oraz dodatkowe oddziaływanie Higgsa.
Grawiton rozumiany jest w tym wypadku jako cząsteczka, która może występować wyłącznie nad kreską oddzielającą poszczególne dwie części omawianego rachunku całościowego.