Liczba 10, zawarta na dole z prawej strony, odzwierciedla oddziaływanie słabe, a zarazem cząsteczki elementarne determinujące oraz podlegające pod to oddziaływanie, a dodatkowo odzwierciedla oddziaływanie Higgsa oraz cząsteczkę tego oddziaływania. Do cząsteczek tych zaliczamy 6 leptonów, 2 wuony, 1 zeton oraz 1 bozon Higgsa.

Liczba środkowa 7, odzwierciedlająca ilość obiektów traktowanych w ujęciu poziomowym, może być zapisywana w postaci dwóch liczb, w celu wyrażenia poziomu rozważanego. Przykładowo. W zapisie 4 + 3 wartość 4 odzwierciedla cztery poziomy, liczone od całego Wszechświata obserwowalnego bądź materialnego do układu gwiezdno planetarnego. Podkreślona wartość 3 odzwierciedla rozważany poziom układu organicznego.

Poprawne rozpisanie ewolucji wszechświata kwantowego, która odbyła się pomiędzy wielkim wybuchem a pierwszą sekundą życia Wszechświata obserwowalnego, polega na przejściu od wartości 0, 0, 0, 0 do wartości 0, 1, 12, 12 bądź wartości 0, 1, 14, 10; w zależności od przyjętej formy zapisu. W czasach współczesnych przejście to nazywane jest dużą unifikacją, małą unifikacją oraz stanem docelowym modelu standardowego. Dla każdej z kolejnych er, licząc od ery następującej po erze Plancka, zasadne jest określenie czasu trwania tej ery oraz składu cząsteczkowego, jaki występował w tej erze. Czas trwania kolejnych er określony został w 2.1.16. H-P. Skład cząsteczkowy, jaki występował w kolejnych erach, nie został określony, ponieważ nie jest znany współczesnej nauce. W części z er skład ten został poznany i jest omawiany, w pozostałych nie zostało to jeszcze dokonane.

Odnosząc się do omawianego zagadnienia, należy również wskazać następujące. Z opisu stworzenia świata przez Boga wynika, iż stworzenie Wszechświata obserwowalnego, rozważane w ujęciu cząsteczkowym, stanowi przejście grawitonu w foton, z wydzieleniem 24 dodatkowych cząsteczek, składających się na oddziaływanie silne, słabe oraz dodatkowe oddziaływanie Higgsa.

Grawiton rozumiany jest w tym wypadku jako cząsteczka, która może występować wyłącznie nad kreską oddzielającą poszczególne dwie części omawianego rachunku całościowego.

We no longer support Internet Explorer. Please upgrade your browser to improve your experience. Find out more.