Rozkład zaawansowania poszczególnych cywilizacji, jakie zamieszkują poszczególne układy gwiezdno-planetarne, jest analogiczny do rozkładu wieku ludzi na planecie Ziemia, co można wyrazić następującymi zdaniami. Z całą pewnością na Ziemi jest wielu ludzi, którzy urodzili się w tym samym roku. Z całą pewnością na Ziemi jest wielu ludzi, którzy urodzili się w tym samym dniu, jednak jest ich mniej. Z całą pewnością na Ziemi jest wielu ludzi, którzy urodzili się w tej samej godzinie, jednak jest ich jeszcze mniej. Przechodząc przez sekundę, do najkrótszej możliwej jednostki czasu, czyli czasu Plancka, okazuje się, iż najprawdopodobniej nie ma ludzi, którzy urodzili się w tym samym czasie Plancka bądź jest ich bardzo mało. Pomimo tego ludzie, którzy urodzili się w tych samych latach, nazywani są rówieśnikami i zdolni są do wspólnej komunikacji. Komunikacja młodszych ze starszymi również jest możliwa, jednak przebiega inaczej. Sensowna komunikacja z noworodkami nie jest możliwa. W przypadku rozkładu poszczególnych cywilizacji sytuacja wygląda identycznie.

Rozważanie szczegółowe wymaga następujących czynności. Ustalenie wieku danego układu oraz czas ciągu głównego życia tego układu. Ustalenie ewentualnego załamania dylatacyjnego czasu, jakie występuje pomiędzy planetą Ziemia a planetą, na której odbywa się życie organiczne tego układu. Ustalenie czasu trwania wszystkich ruchów obrotowo-obiegowych, jakim podlega ten układ. Przeliczenie dylatacyjne czasu, o ile jest konieczne. Przeliczenie czasu trwania jednostek czasu względnego. Podstawienie uzyskanych wyników do omawianych rachunków. W takiej sytuacji uzyskujemy rozwój ewolucyjny danego układu, w którym czas wystąpienia każdego z wydarzeń, jakie odbywa się w tym układzie, określony jest z dokładnością do jednego roku, czyli jednego obiegu rozważanej planety wokół rozważanej gwiazdy.

Odnosząc się do kolejnych części oraz rozdziałów niniejszego tekstu, należy wskazać następujące informacje.

W części drugiej, składającej się z rozdziałów III-V, omówiono następujące zagadnienia.

W rozdziale III omówiona została historia stworzenia świata przez Boga, zawarta w treści Pism Świętych nieomówionych w niniejszym rozdziale, a także starożytna wizja Wszechświata, jaka wynika z budowli megalitycznych, piramid oraz systemów religijnych, których Księgi już nie istnieją, co dotyczy dawnych cywilizacji Ameryki.

We no longer support Internet Explorer. Please upgrade your browser to improve your experience. Find out more.